Dr Dariusz Tarczyński – Zrozumieć człowieka z wyglądu. Psychologia ubioru

Dr Dariusz Tarczyński – Zrozumieć człowieka z wyglądu. Psychologia ubioru


Wolność wyboru naszego ubioru jest pozorna. Nie zdajemy sobie sprawy, że w zwyczajnej bluzce, spodniach, paskach, guzikach przekazujemy innym informacje o sobie w sposób niezamierzony. Kiedy  poznajemy mowę stroju zupełnie inaczej zaczynamy widzieć, rozumieć siebie i innych ludzi

Teza, że zewnętrzne zachowanie człowieka jest wyrazem indywidualnych właściwości człowieka, projekcją jego potrzeb, cech charakteru, czy doświadczeń życiowych nie jest w psychologii niczym nowym. Dlaczego więc nie miałby człowiek wyrażać swoich pragnień czy życiowych doświadczeń  wyglądem? Krojem ubioru, kolorem  swetra, kształtem kolczyków, masywnością butów?

Przez wiele lat prowadzenia rozmów biznesowych, szkoleń i warsztatów  miałem doskonałą sposobność konfrontacji metody z praktyką. Niniejszą książkę, wydanie VII, poprawione, przekazuję Państwu z pełną świadomością, że ta metoda działa. Może być doskonałym narzędziem w pracy psychoterapeutów, pedagogów, rodziców, czy wreszcie każdego z nas zainteresowanego poznaniem i zrozumieniem drugiego człowieka , ale też własnym rozwojem i próbą dotarcia do swojego wnętrza.